NIEBIESKI MIKROFON


POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK

2022




Zwycięzcy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Zwycięzcy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Marcina Glińskiego

Za nami czwarta edycja plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok. Podczas finałowego koncertu wystąpiło 10 wykonawców reprezentujących różne style muzyczne - rap, rock, muzykę folkową i elektroniczną. 

Laureatem głównej nagrody Jury Polskiego Radia Białystok został zespół Five Stages of Grief - za niecodzienne, oryginalne, nieoczywiste podejście do muzyki i łączenie stylów, nowoczesne brzmienie. Five Stages of Grief potwierdza poziom doceniony już podczas przeglądu Rockowania w Podlaskim Instytucie Kultury.

Jurorzy przyznali też nagrody specjalne 

Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał zespół Czeremszyna. Jurorzy przyznali wyróżnienie za 30 lat działalności artystycznej, która owocuje bogatym dorobkiem płytowym, koncertowym, festiwalowym (Festiwal Wielu Kultur i Narodów, który odbywa się od 1996 roku w Czeremsze). Czeremszyna z poczuciem misji, ogromnym entuzjazmem, humorem i profesjonalizmem rozsławia podlaską muzykę folkową, muzykę, która zawiera w sobie tradycję polską, ukraińską i białoruską oraz otwiera się na świat. 

Czeremszyna nagrywa utwory i występuje na wspólnych koncertach m.in. z białoruskim „Todarem”, zespołem „Horyna”, który prezentuje folklor regionu ukraińskiego Polesia, The Ukrianians czy węgierskim Cimbalibandem. Śpiewa też w gwarze naszego regionu, przywraca kulturze wiejskiej należne jej miejsce, wykorzystuje oryginalne instrumentarium, rozsławia nasze muzyczne podwórze i zaprasza tu artystów i fanów z całej Polski i świata. Taka jest ta "Podlaska Hodowla Muzyki Żywej".

Przemek Piotrowski otrzymał nagrodę specjalną za debiut.  Za - jak zgodnie przyznali jurorzy - "dobry start, pomysł na siebie, trzymanie ręki na pulsie nowoczesnych trendów, umiejętność pisania piosenek wpadających w ucho i wyśpiewywanie historii ze studenckiego życia w atrakcyjnej muzycznej formie".

Swego faworyta mogli wybrać także nasi Słuchacze - nagrodę otrzymał sokólski zespół Bad Falcon. 

Za muzyczną promocję województwa podlaskiego na świecie nagrodzono Karolinę Cichą. Tak o najnowszej płycie Karoliny Cichej i Swady "Sad" pisał Andrzej Bajguz: "To jedna z najciekawszych płyt roku. Płyta, która stara się zawrzeć w kilkudziesięciu muzycznych minutach trwogę współczesnego, rozdygotanego świata, której słucha się tak długo, jak stąd do granicy, gdzie wisk, pisk, a nawet oddech!".

| red: mag, mark





Finaliści konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" 2022




Wielki finał konkursu już w niedzielę

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Ten wieczór upłynie pod znakiem alternatywnego rocka, rapu, muzyki folkowej i popu. W niedzielę (19.02) poznamy zwycięzców plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. Podczas finałowego koncertu w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, który rozpocznie sie o godz. 19, zaprezentują się tacy artyści jak Jarmo, Przemek Piotrowski, VBS i Feral Atom, a także zespoły - Kobiety Wschodu, La Venders, Tappahall, Bad Falcon, Czeremszyna i Five Stages of Grief.

Przed finałem - w sobotę i niedzielę na antenie Radia Białystok będziemy mogli usłyszeć tegorocznych finalistów - przedstawimy zarówno ich twórczość, ale zajrzymy też do muzycznej kuchni i opowiemy, jak wyglądają przygotowania do koncertu. Warto też śledzić nasze profile w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy pokazywać próby artystów. Transmisja wideo z koncertu na naszych mediach społecznościowych - Facebooku i YouTube.

W niedzielę późnym wieczorem - po koncercie finałowym - ogłosimy zwycięzców tegorocznej edycji plebiscytu i wręczymy nagrody twórcom - a wyróżnień będzie kilka.

Partnerem plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok jest Województwo Podlaskie.




Jury wyłoniło zwycięzców plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

W piątek (3.02) jury wyłoniło zwycięzców kolejnej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. Artystów - którzy odbiorą nagrody - poznamy na koncercie finałowym 19 lutego.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Jury wyłoniło zwycięzców plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Marcina Glińskiego

Dodatkowo nasi Słuchacze mogli wytypować swojego faworyta na facebookowym profilu Polskiego Radia Białystok. Zwycięzcę internetowego głosowania również poznamy 19 lutego.


- Padło 4945 głosów. Jest to rekordowa liczba. Także bardzo się cieszymy z aktywności internautów - mówił kierownik nowych mediów w Radiu Białystok Tomasz Kleszczewski.


Zgłosiły się świetne zespoły - podkreślał prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski.


- Wspaniałe zespoły zostały wybrane do tej finałowej dziesiątki. Jury miało długie obrady, było dużo sporów, ale takich pozytywnych, twórczych - dodał prezes Mirosław Bielawski.


Wszyscy finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon zaprezentują się 19 lutego w Polskim Radiu Białystok, a zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne i możliwość zagrania koncertu w naszym studiu Rembrandt. 

Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie występ Karoliny Cichej. Finał będziemy transmitować w naszych mediach społecznościowych.

Partnerem plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok jest Województwo Podlaskie.

| red: mag, mark



Feral Atom
finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

- Czasami czuję, że ta potrzeba tworzenia jest nieposkromionym elementem, bez którego nie wyobrażam sobie życia - mówi Feral Atom.

fot. Marcelina Markowska
fot. Marcelina Markowska

Z Feral Atom - Aleksandrą Beręsewicz rozmawia Andrzej Bajguz

W tegorocznym finale plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok jest nieznaczna przewaga śpiewających pań. Wśród nich też człowiek orkiestra - Feral Atom, czyli Aleksandra Beręsewicz, która jest również multiinstrumentalistką i producentką. To ona sama wyczarowuje wszystkie dźwięki, które słyszymy w jej muzyce.

Feral Atom to artystka i producentka łącząca muzykę dream popową z eterycznymi gitarowymi brzmieniami, odrobiną folku, elektroniki i psychodelii. W 2021 roku dołączyła do wytwórni Tygrysy Records, której dyrektorem artystycznym jest Błażej Król. 

Jej głównym środkiem wyrazu jest gitara, jednak Ola wyczarowuje wszystkie dźwięki, które słyszycie w jej utworach. Inspirują ją artyści, którzy bezkompromisowo dążą do zmaterializowania swoich wizji. Tłumacząc emocje na dźwięki, stara się dotrzeć do najwrażliwszych zakamarków ludzkiej duszy. Muzykę traktuje również jako narzędzie do poznawania siebie i eksploracji swojego umysłu. 

Ola zagrała m.in. na Soundrive Festival w Gdańsku, Spontan Fest Summer w Łodzi, była Finalistką Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, występowała również na swoich solowych koncertach w Białymstoku oraz w Łodzi, w towarzystwie Chair oraz Franek Warzywa i Młody Budda. Nagrała utwór "Droga", dedykowany do Podcastu Rowerowego, jako soundtrack. Zaśpiewała wraz z Danielem Spaleniakiem w utworze "Perfect Day" (cover Harry'ego Nilssona), który brał udział w konkursie do serialu Better Call Saul. W 2023 roku pojawi się nowy album "Przestrzenie", wydany w dystrybucji Tygrysy Records/Art2.

| red: bsd



Michał Babik, Miłosz Gładyszewski, Piotr Klepacki, Michał Marchel
muzycy z zespołu Five Stages of Grief

Muzycy z zespołu Five Stages of Grief to finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

fot. Marcelina Markowska
fot. Marcelina Markowska

Z muzykami z zespołu Five Stages of Grief rozmawia Marcin Kozłowski, cz. 3
Z muzykami z zespołu Five Stages of Grief rozmawia Marcin Kozłowski, cz. 2
Z muzykami z zespołu Five Stages of Grief rozmawia Marcin Kozłowski, cz. 1

Five Stages of Grief to zespół przekształcony z poprzedniego zespołu znanego wcześniej jako Acoustic Vapes. Po kilku zmianach w składzie oraz zmianie nazwy zespół zaczął powoli zmieniać swoją stylistykę z midwest emo punku na bardziej otwartą formę muzyczną, którą sami lubią nazywać emo jazz. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu w obecnym składzie zdążyli już zająć pierwsze miejsce na konkursie "ROCKOWANIA 2022". Zawsze starają się bawić muzyką i przekształcić swoją wiedzę z zakresu muzyki klasycznej i jazzowej na coś bardziej pasującego do XXI wieku.

| red: mag



Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk
z zespołu Kobiety Wschodu, finalistki konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Ideą zespołu jest prezentacja bogactwa wielokulturowego Podlasia, a w szczególności Białegostoku, poprzez prezentację muzyki kobiet, które mieszkają i tworzą w naszym regionie.

Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk, fot. Joanna Szubzda
Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk, fot. Joanna Szubzda

Z Kobietami Wschodu rozmawia Miłka Malzahn

KOBIETY WSCHODU zadebiutowały 28 sierpnia 2022 roku w przestrzeni Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie widzowie mogli obejrzeć koncert pieśni ukraińskich w elektronicznych aranżacjach Miss God z użyciem harfy laserowej.

Projekt był realizowany w ramach Festiwalu Wschód Kultury/ Inny Wymiar. Organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych Supernova, a za realizacje i koncepcje odpowiada Joanna Zubrycka.



Miss God (Joanna Zubrycka) - produkcja, dj wokal

Julita Charytoniuk

Magdalena Wieremiejuk

Maria Żynel



Miss God (Joanna Zubrycka ) - wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna (z wykształcenia aktorka - absolwentka AST w Krakowie). Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. Występowała na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą (Opener Festival, Electronic Beats Festival, Festival Film Polska w Berlinie, Le Flux w Paryżu, Ambition Festival Londyn). Skomponowała alternatywną ścieżkę dźwiękową do  hiszpańskiego filmu niemego „Śnieżka” („Blancanieves”) w reżyserii Pablo  Bergera.

Wokalistki z zespołu Południce - żeńska grupa śpiewacza z Białegostoku, wykonują tradycyjne pieśni - najczęściej polskie (m.in. podlaskie) i ukraińskie. W czerwcu 2012 roku grupa zajęła I miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii "folklor rekonstruowany". W 2018 i 2021 r. wokalistki nagrały muzykę do serialu "KRUK". Dotychczas wydały płytę POŁUDNICE/ELEKTRONICE.

| red: zmj



Przemek Piotrowski
finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Nie czuję się typowym instrumentalistą. Czuję się bardziej wokalistą" - mówi Przemek Piotrowski.

Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda
Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda

Z Przemkiem Piotrowskim rozmawia Miłka Malzahn

Śpiewać zaczął już w szkole podstawowej, w późniejszych latach kontynuował swoją muzyczną przygodę w Miejskim Domu Kultury oraz Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. 

Po okresie licealnym zaczął tworzyć autorskie piosenki, współpracując z raperem Fabiszem, z którym wydali takie utwory jak: "Światło", "Tarcza" czy "Pod prąd" oraz w ramach solowego projektu utwory pt. "Molo" czy "Kolekcjoner". 

O swojej muzycznej drodze Przemek Piotrowski - finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - opowiada Miłce Malzahn.

| red: bsd



Michał Jarmoszuk
finalista konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Oprócz teatru drugą jego pasją jest muzyka. - Taka fuzja teatralno-muzyczna pomaga mi, dlatego że moja wrażliwość kształtowana poprzez poczucie teatru i formy ułatwia mi tworzenie.

Michał Jarmoszuk, fot. Sylwia Krassowska
Michał Jarmoszuk, fot. Sylwia Krassowska

Z Michałem Jarmoszukiem rozmawia Miłka Malzahn

Ma 37 lat, urodził się w Białymstoku. Od 12 lat jest aktorem Białostockiego Teatru Lalek i wykładowcą Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, gdzie uczy gry aktora w masce i impostacji głosu.

Oprócz teatru drugą jego pasją jest muzyka. Tworzy muzykę do spektakli, które reżyseruje. W 2021 r. zaczął realizować postanowienie stworzenia autorskiego długogrający album pod szyldem JARMO. W domowym zaciszu zaczął systematycznie komponować i aranżować utwory, które swoją premierą miały 14 lutego 2022 r. na portalach streamingowych.

Muzyczny klimat JARMO to głównie alternatywa, ale nie boi się eksperymentować i poszukiwać nowych ścieżek muzycznej twórczości.

| red: zmj



La Venders
finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

La Venders - młody, białostocki zespół to kolejny finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

La Venders, fot. Barbara Sokolińska
La Venders, fot. Barbara Sokolińska

Z muzykami zespołu La Venders rozmawia Marcin Kozłowski

Białostocki zespół La Venders to pięcioro młodych muzyków: Natalia, Bartek, Michał i Maciej i Tymek. Zadebiutowali na Rockowaniach 2022, na których zajęli drugie miejsce. Pod koniec tego samego roku La Venders wydali debiutancki album "Nimis". W rozmowie z Marcinem Kozłowskim rozmawiali m.in. o swoich muzycznych początkach i inspiracjach.

| red: bsd



Robert Czerski, Mariusz Bienasz, Tomasz Staranowicz
muzycy z zespołu Bad Falcon

Zespół Bad Falcon z Sokółki to finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Z muzykami z zespołu Bad Falcon rozmawia Marcin Kozłowski

O nowej płycie i teledyskach z muzykami z zespołu Bad Falcon rozmawia Marcin Kozłowski.

| red: mag



Czeremszyna !pod powierzchnią!

Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk, fot. Wojciech Szubzda
Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk, fot. Wojciech Szubzda

Czeremszyna !pod powierzchnią!

Poprosiłem sztucznego inteligenta (ChatGPT) o napisanie scenariusza audycji radiowej z folkowym zespołem Czeremszyna, finalistą nagrody muzycznej Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon".

W kilkanaście sekund dostałem taki oto wynik:

Wstęp

Dzień dobry, witam Państwa na antenie Polskiego Radia Białystok. Dziś gościmy zespół Czeremszyna, finalistę nagrody muzycznej "Niebieski Mikrofon".

Przedstawienie zespołu

Czeremszyna to zespół folkowy, który powstał w 2015 roku w Białymstoku. Składa się z czterech muzyków: Tomka, Kasi, Adama i Ani.

Przypomnienie nagrody "Niebieski Mikrofon"

"Niebieski Mikrofon" to nagroda muzyczna przyznawana przez Polskie Radio Białystok, której celem jest wyróżnienie i promowanie młodych, utalentowanych artystów z Podlasia i okolic. Czeremszyna została nominowana w kategorii "folk/etno".

Rozmowa z zespołem Czeremszyna

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i gratulujemy nominacji do nagrody "Niebieski Mikrofon". Skąd wziął się pomysł na założenie zespołu Czeremszyna i jakie są Wasze muzyczne inspiracje?

Dziękujemy. Pomysł na założenie zespołu Czeremszyna narodził się podczas wakacji nad jeziorami podlaskimi, gdzie słuchaliśmy miejscowych zespołów grających muzykę ludową. To właśnie ta muzyka zainspirowała nas do założenia zespołu. Naszą muzyczną inspiracją są przede wszystkim tradycyjne melodie ludowe z Podlasia i całej Polski, ale również muzyka klezmerska i muzyka bałkańska.

Zagranie utworu

A teraz zapraszamy Państwa na krótki koncert Czeremszyny. Oto ich najnowszy utwór "Lipcowy wieczór".

Tymczasem jak podaje np. Wikipedia Czeremszyna – polski zespół folkowy, inspirujący się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w 1993 roku z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk, w Czeremsze, na Podlasiu.

ps. Czeremszyna nie stworzyła jeszcze piosenki  "Lipcowy wieczór", ale kto wie, może będzie to jakiś sztuczno-inteligencki impuls;)

Dziś  w styczniowy wieczór spotkanie z Barbarą Kuzub-Samosiuk i Mirosławem Samosiukiem z Czeremszyny.




Marcin Kozłowski, Tomasz Kleszczewski i Andrzej Bajguz - jurorzy plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Poznaliśmy dziesięcioro finalistów czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. To Kobiety Wschodu, La Venders, Jarmo, Przemek Piotrowski, Tappahall, VBS, Bad Falcon, Feral Atom, Czeremszyna i Five Stages of Grief.

Marcin Kozłowski, Tomasz Kleszczewski i Andrzej Bajguz, fot. Barbara Sokolińska

Z Andrzejem Bajguzem, Tomaszem Kleszczewskim i Marcinem Kozłowskim rozmawia Dorota Sokołowska

O wyborze finalistów konkursu opowiadają Marcin Kozłowski - kierownik muzyczny Polskiego Radia Białystok, Tomasz Kleszczewski - kierownik anteny i Andrzej Bajguz - dziennikarz muzyczny naszej stacji. 

Do 3 lutego 2023 roku na Facebooku można głosować już na zwycięzcę Nagrody Słuchaczy Polskiego Radia Białystok. Każdy może oddać tylko jeden głos.

Laureatów głosowania Słuchaczy oraz nagród przyznawanych przez jury poznamy 19 lutego 2023 roku podczas finałowego koncertu w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.

| red: bsd

Jury wyłoniło finalistów konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon"

Za kilka dni ogłosimy artystów, którzy wezmą udział w finale konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". We wtorek (06.12) jury wyłoniło zespoły i solistów spośród ponad 30 nadesłanych zgłoszeń.

fot. Sylwia Krassowska

- Bardzo się cieszę, bo wielu wykonawców się zgłosiło w tym roku do naszego konkursu. Poziom był bardzo wysoki i ciężko było wyłonić finalistów. Skupialiśmy się na tym, żeby naprawdę była to dobra jakość muzycznie i żeby było różnorodnie - mówi szef muzyczny Polskiego Radia Białystok Marcin Kozłowski.

Wśród wybranych przez jury artystów są debiutanci i zespoły, które od wielu lat działają na podlaskiej scenie muzycznej. 

Są to zespoły i znane doskonale w regionie, ale też takie, które nas zaskoczyły i zaskoczą też naszych słuchaczy. To muzyka bardzo różnorodna. Cieszy też to, że jest wielu wykonawców, którzy śpiewają po polsku. Warto śledzić Niebieski Mikrofon, bo z tego konkursu wyrastają gwiazdy - mówi dyrektor programowy Radia Białystok Dorota Niebrzydowska.

Od piątku na facebooku Polskiego Radia Białystok będzie można głosować na wyłonionych przez jury artystów - ten z największą ilością głosów zdobędzie nagrodę publiczności.

Zwycięzców czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon - m.in. laureatów nagrody głównej i nagrody publiczności, poznamy podczas koncertu finałowego w Studiu Rembrandt, który zaplanowano na 19 lutego przyszłego roku. 

Wśród laureatów poprzednich edycji Niebieskiego Mikrofonu są tacy wykonawcy jak m.in. Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal.


Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.

| red: mag



Rozpoczyna się czwarta edycja plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok




Startujemy z czwartą edycją naszego plebiscytu! To konkurs skierowany do podlaskich artystów, którzy mogą dzięki niemu wystąpić na profesjonalnej scenie i dotrzeć ze swoją muzyką do szerszej publiczności.

Wśród laureatów poprzednich edycji Niebieskiego Mikrofonu są tacy wykonawcy jak m.in. Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal.

W piątek 21 października rozpoczynamy pierwszy etap tegorocznego konkursu. Do 30 listopada wykonawcy lub ich fani mogą przesyłać zgłoszenia wypełniając formularz. Spośród wszystkich chętnych jury wybierze maksymalnie 10 finalistów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie plebiscytu.

Artyści zaprezentują siebie i swoją muzykę na antenie i w mediach społecznościowych Polskiego Radia Białystok, a 19 lutego 2023 roku wystąpią w finałowym koncercie w Studiu Rembrandt. 

Wykonawcy walczyć będą o nagrodę główną jury oraz nagrodę Słuchaczy Polskiego Radia Białystok – obie w wysokości 5 tysięcy złotych! Głosowanie na laureata tego drugiego wyróżnienia będzie na Facebookowym profilu Radia.

Zapraszamy zatem do udziału w plebiscycie wszystkich podlaskich twórców. Nieważne, czy jesteś DJ-em, instrumentalistą czy wokalistą czy grasz solo, czy w zespole, czy preferujesz ostre, rockowe brzmienia czy też elektroniczne lub hiphopowe bity. Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok czeka właśnie na Ciebie!

| red: bsd



Marcin Kozłowski, Tomasz Kleszczewski i Andrzej Bajguz z Polskiego Radia Białystok

"Kiedy przyjrzymy się karierom zespołów i artystów którzy przeszli przez Niebieski Mikrofon, to to jest niesamowita historia" - mówi Andrzej Bajguz.

Marcin Kozłowski, Tomasz Kleszczewski i Andrzej Bajguz, fot. Barbara Sokolińska

Z Marcinem Kozłowskim, Tomaszem Kleszczewskim i Andrzejem Bajguzem rozmawia Dorota Sokołowska

W piątek 21 października rozpoczyna się czwarta edycja plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. 

Marcin Kozłowski - szef redakcji muzycznej, Tomasz Kleszczewski - kierownik anteny i Andrzej Bajguz - dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Białystok zachęcali w rozmowie do wzięcia udziału w konkursie, opowiadali o jego zasadach, poprzednich edycjach i wykonawcach, którym Niebieski Mikrofon pomógł osiągnąć sukces. 

| red: bsd




Harmonogram

Etapy Konkursu:
Od 21.10 do 30.11.2022 r. - Przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu.

Do 8.12.2022 r. - Komisja powołana przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń wybierze maksymalnie 10 Wykonawców, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu i będą dalej zwani Finalistami.

Od 9.12.2022 r. do 3.02.2023 r. - prezentacja wszystkich Finalistów na stronie www.niebieskimikrofon.pl, na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na profilu Radia Białystok na Facebooku.

Od 9.12.2022 r. do 3.02.2023 r. - Słuchacze, głosując na profilu Radia Białystok na Facebooku, dokonują wyboru spośród wszystkich Finalistów Zwycięzcy, który otrzyma Nagrodę Słuchaczy Polskiego Radia Białystok. Za prawidłowość przebiegu głosowania i obliczenie wyników odpowiada Organizator.

Do 6.02.2023 r. - Jury powołane przez Organizatora dokona wyboru spośród wszystkich Finalistów Zwycięzcy, który otrzyma Nagrodę Polskiego Radia Białystok.

18.02.2023 r. - Próby i przygotowanie do FINAŁU.

19.02.2023 r. - FINAŁ Konkursu w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, podczas którego zaprezentują się wszyscy Finaliści Konkursu oraz zostaną ogłoszone wyniki głosowania słuchaczy oraz werdykt Jury powołanego przez Organizatora. Wszyscy Finaliści zaprezentują po jednym utworze, natomiast Zwycięzcy zagrają dłuższy koncert.

Regulamin:



Formularz zgłoszeniowy "Niebieski Mikrofon"

Etap przesyłania zgłoszeń zakończył się.

FAQ

1. W jaki sposób można zgłosić się do udziału w Konkursie?
Do udziału w Konkursie można zgłosić się wypełniając formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.niebieskimikrofon.pl.

2. Kto może zgłosić się do udziału w Konkursie?
Do udziału w Konkursie mogą zgłaszać się wykonawcy, tj.: zespoły, soliści, artyści, którzy pochodzą z województwa podlaskiego (w przypadku zespołów przynajmniej jedna osoba musi pochodzić z województwa podlaskiego) i spełniają wymagania nałożone Regulaminem Konkursu.

3. Do kiedy należy przesłać zgłoszenie?
Zgłoszenia do Konkursu można przesyłać do 30.11.2022 r.

4. W jaki sposób można głosować?
Głosować można za pośrednictwem profilu Radia Białystok na Facebooku.

5. Jakie są nagrody w Konkursie?
Statuetka, koncert live w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok oraz nagroda finansowa w wysokości: 5 tys. złotych.

6. Czy muszę dołączyć materiały dodatkowe o artyście?
Nie jest to wymagane, ale mile widziane.

7. Kto może zgłosić wykonawcę do Konkursu?
Każdy.

8. Czy jedna osoba może zgłosić do Konkursu kilku wykonawców?
Tak, może.

9. Czy mogę zgłosić do Konkursu sam siebie?
Tak, jak najbardziej.

10. Czy liczba zgłoszeń ma znaczenie?
Nie ma.

11. Kogo można zgłosić do Konkursu?
Zespół, solistę, wykonawcę, artystę, muzyka.

12. Ile będzie nagród?
Dwie, nagroda słuchaczy i nagroda jury.

13. W jaki sposób wyłonieni będą laureaci?
Na podstawie decyzji jury i głosowania słuchaczy na Facebooku.

KONTAKT

Marzena Radek
Dyrektor Reklamy Marketingu i Administracji
tel. 609 09 63 34, 85 74 56 285
niebieskimikrofon@radio.bialystok.pl

PARTNER


Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie