NIEBIESKI MIKROFON

POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK

ARCHIWUM

2021

Zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]

Zespół Szeptucha, Seasonal, Julia Kuzyka i Alicja Grabowska to zwycięzcy trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.

Laureaci konkursu "Niebieski Mikrofon", fot. Monika Kalicka


Znamy laureatów trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Marcina Glińskiego

Zobacz: Niebieski Mikrofon 2021 - koncert finałowy [zdjęcia cz. 1, wideo]
Zobacz: Niebieski Mikrofon 2021 - koncert finałowy [zdjęcia cz. 2, wideo]

Za nami trzecia edycja konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok. Podczas finałowego koncertu wystąpiło 10 wykonawców, a czworo z nich odebrało nagrody.


Laureatem głównej nagrody Jury Polskiego Radia Białystok został zespół Szeptucha w składzie: Katarzyna Antosiewicz, Tomek „Cynamon” Kamiński, Paweł „Szucher” Szuszkiewicz, Piotr Romaniuk i Marcin Mickiewicz. Szeptuchę doceniono za doskonały pomysł muzyczny i wizerunkowy - przemyślane połączenie nowoczesnego brzmienia z kulturą i tradycją naszego regionu, a także za gotowy projekt artystyczny, który zdaniem jurorów ma szansę zaistnieć w Polsce i być może nawet za granicą. 

Jurorzy przyznali także nagrody specjalne. Za całokształt twórczości wyróżnili Seasonala – Maciej Sochonia, który nagrał dotychczas 11 płyt i notuje znakomite zasięgi na platformach streamingowych, docierając do słuchaczy na całym świecie. Od lat konsekwentnie i z pasją podąża własną, muzyczną drogą. 

Za muzyczną promocję Białegostoku i województwa podlaskiego nagrodzono Alicję Grabowską. Wokalistka przypomina twórczość artystów pochodzących z naszego regionu - m.in. Zofii i Zygmunta Białostockich czy Nory Ney - poprzez nowoczesne interpretacje pięknych, starych piosenek. 

Podwójną laureatką została Julia Kuzyka. Wygrała internetowe głosowanie na nagrodę Słuchaczy Polskiego Radia Białystok, a od jury otrzymała nagrodę za najlepszy debiut. Dostrzeżono jej dojrzałe podejście do muzyki, a także potencjał i zaangażowanie w poszukiwaniu własnej, artystycznej drogi w tak młodym wieku.

Nagrody w trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok przyznało jury w składzie:

Przewodniczący:      

  • Tomasz Kleszczewski – kierownik Anteny oraz kierownik Redakcji Internetu Radia Białystok

Członkowie:   

  • Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Mirosław Bielawski – dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok
  • Marek Kubik – producent muzyczny, realizator dźwięku
  • Wojciech Wiesławski - producent muzyczny, realizator dźwięku, współwłaściciel studia nagraniowego
  • Marcin Kozłowski – dziennikarz, kierownik Redakcji Muzycznej oraz kierownik Biura Obsługi Programu Radia Białystok
  • Andrzej Bajguz – dziennikarz Radia Białystok
  • Marek Gąsiorowski - dziennikarz Radia Białystok
  • Miłka Malzahn – dziennikarz Radia Białystok

Sekretarz:

  • Agata Nieciecka – kierownik Biura Reklamy i Marketingu Radia Białystok


Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.


| red: mag, bsd, mak, mm, skJuż dziś finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

Już dziś (20.02) poznamy laureatów konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, który promuje podlaskich artystów i ich twórczość.

Próby do koncertu "Niebieski Mikrofon 2021", fot. Monika Kalicka


Zakończyła się próba generalna przed finałem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Marcina Glińskiego
Pierwsze próby przed finałowym koncertem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Barbary Sokolińskiej

Finałowy koncert rozpocznie się o 19:05, tymczasem już od rana na scenie w Studiu Rembrandt trwają próby. Jako jedni z pierwszych wystąpili Oskar Lasota i Michał Dąbrowski: 


Z rana jeszcze się tak bardzo nie stresowałem, bo byłem zaspany, ale jak zobaczyłem jak to wszystko pięknie tutaj wygląda, to się zlękłem. Ale mam nadzieję, że będzie cudownie - rozbudzimy się, rozgrzejemy głosy i otworzymy się na muzykę, bo przed nami piękny dzień z wspaniałymi artystami. Dziś w radiu święto muzyki - jest świetna atmosfera, robi to wszystko ogromne wrażenie. Totalny profesjonalizm - mówią Oskar Lasota i Michał Dąbrowski.Pierwszą próbę ma też już za sobą zespół Miss Nobody. Jak przyznaje jego wokalistka - Monika Godlewska-Zimny, nie wszyscy odczuwają stres przed wieczornym występem: 


Kiedy jechaliśmy do Studia Rembrandt to chłopaki mówili, że się w ogóle nie stresują. Za to ja wręcz przeciwnie, bardzo się stresuję, aczkolwiek myślę, że w trakcie występu będzie odwrotnie. Jak tutaj weszłam to usłyszałam jedną z uczestniczek - słychać było cudowne, delikatne pianino i myślę, że wiele osób nad tym pracuje, żeby wszystko brzmiało jak najlepiej. Jest to totalnie profesjonalne i bardzo się cieszę, że mogę być tego częścią - podkreśla Monika Godlewska-Zimny.


O 15:00 w Studiu Rembrandt rozpoczęła się próba generalna, za której kulisy zajrzymy w programie Niedzielna Lekkość Bytu.


A finałowy koncert, który rozpocznie się o 19:05, będzie można obejrzeć na Facebooku i YouTubie Polskiego Radia Białystok lub posłuchać na radiowej antenie.


| red: bsd, makZbliża się finał muzycznego plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - rozpoczęły się prace przy budowie sceny

Już w najbliższą niedzielę, 20 lutego wielki finał muzycznego plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - konkursu promującego podlaskich artystów i ich muzykę.

fot. Joanna Szubzda


Zbliża się finał muzycznego plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Barbary Sokolińskiej

10 wybranych przez jury finalistów wystąpi w koncercie, który odbędzie się w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. W piątek (18.02) rozpoczęły się tam pierwsze prace przy budowie sceny.

Montowane są m.in. światła i systemy nagłośnieniowe. Jak przyznają osoby pracujące przy instalacji, przestrzeń Studia Rembrandt jest dość nietypowa, dlatego trzeba ją odpowiednio zaadoptować. W odróżnieniu od ubiegłorocznego finału, tym razem będzie tylko jedna scena z tzw. backline'm, na którym będą stali instrumentaliści. Oświetlać ją będą różnego rodzaju światła i lampy, do tego przygotowywane są różne dodatkowe elementy scenograficzne.


Podczas koncertu najważniejszy jest jednak dźwięk. W piątek specjaliści przygotowywali i sprawdzali różne instalacje i połączenia, by w niedzielę wszystko brzmiało jak najlepiej.

- Jest to impreza o dużo większej skali, niż standardowe koncerty radiowe. Stąd wymaga to sprawdzenia, żeby później, już na żywo, wszystko płynnie poszło i nie było już żadnych niespodzianek. Które pewnie i tak będą, ale staramy się to zrobić tak, żeby było ich jak najmniej jednak. Ważne, żeby muzycy dobrze grali - reszta sama się zrobi - mówi realizator dźwięku Marek Kubik.

Finałowy koncert konkursu Niebieski Mikrofon rozpocznie się w niedzielę o godz. 19:05. Będzie można go obejrzeć na Facebooku i YouTubie Polskiego Radia Białystok lub posłuchać na radiowej antenie.

Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.

| red: magJury wyłoniło zwycięzców kolejnej edycji konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" [zdjęcia, wideo]

To wyróżnienia, które mogą być początkiem wielkiej muzycznej kariery. Jury wyłoniło zwycięzców kolejnej edycji konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". W tym roku będzie przyznanych 5 nagród.

Obrady jury konkursu "Niebieski Mikrofon" Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska

Zwycięzców poznamy podczas finału konkursu 20 lutego. Nagrody to 5 tysięcy złotych, statuetki oraz możliwość zagrania koncertu w Studiu Rembrandt.

Będzie nagroda główna oraz nagroda za debiut. Dodatkowo - jury przyznało nagrody specjalne - za całokształt i za promocję województwa. Wyłoniono też twórcę, który otrzymał największą ilość głosów w internetowym głosowaniu. 

Konkurs daje możliwość zaistnienia na rynku muzycznym. Cieszę się, że tutaj Województwo Podlaskie też jest tym partnerem strategicznym, które wspiera zarówno Radio Białystok jak i artystów, bo to chodzi o to, aby mogli się pokazać, zaprezentować swoją twórczość

- mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.Akurat te osoby, które w tegorocznej edycji Niebieskiego Mikrofonu dostaną nagrody, naprawdę na nie jak najbardziej zasługują. I myślę, że ci twórcy będą mieli szansę na dalszy rozwój

- mówi dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski.

Finał konkursu "Niebieski Mikrofon" odbędzie się 20 lutego i będziemy transmitować go na antenie oraz na radiowych profilach na Facebooku i YouTube. Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.


| red: mag, skAlicja Grabowska
wokalistka, finalistka konkursu "Niebieski Mikrofon"

"Poszukuję alternatywnych źródeł muzyki na Podlasiu, w muzyce dwudziestolecia międzywojennego" - mówi Alicja Grabowska.

Alicja Grabowska, fot. Sylwia Krassowska
Alicja Grabowska, fot. Sylwia Krassowska

Z Alicją Grabowską rozmawia Miłka Malzahn

Alicja Grabowska - aktorka, wokalistka, performerka, autorka tekstów, reżyser, autorka projektów z zakresu wielokulturowości Podlasia, creative leader w zespole Chanajki. Absolwentka kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, WSL w Białymstoku, stypendystka MKiDN.

Tworzy projekty z pogranicza kultur i sztuk wizualnych promujące ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo, zrealizowane m.in. z grantów Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Najnowsze powstały z fascynacji nurtem tango nuevo oraz electrotango i są poszukiwaniem alternatywnych źródeł muzyki na Podlasiu. Łączą je z muzyką elektroniczną oraz autorskimi tekstami nadającymi uniwersalny, świeży kontekst wypowiedzi. Jej projekt BIAŁOSTOCKI jest kontynuacją wieloletnich poszukiwań i sięga do twórczości urodzonego w Białymstoku, jednego z największych kompozytorów muzyki Dwudziestolecia, Z. Białostockiego i jego żony Z. Białostockiej. W narracji wizualnej artystka chętnie sięga po tematykę ochrony dziedzictwa architektonicznego Białegostoku (m.in. Nora Ney - bilet w jedną stronę). 

| red: skWojciech Dembowski i Michał Przybylski
"W Sercu Miasta" (WSM)

"Mamy tu swoją technikę, gwarę, trzymamy się podwórkowych zasad. Białystok z tego słynie, dobrzy raperzy i wykonawcy cały czas trzymają się tych zasad, w muzyce to słychać" - mówią finaliści konkursu Niebieski Mikrofon.

Wojciech Dembowski i Michał Przybylski, fot. Monika Kalicka
Wojciech Dembowski i Michał Przybylski, fot. Monika Kalicka

Z Wojciechem "Wojtasem" Dembowskim i Michałem "Miszkersem" Przybylskim rozmawia Andrzej Bajguz

"W Sercu Miasta" - to jedyni reprezentanci sceny rapowej w finale Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Skład ekipy tworzy dwóch MC's - Miszkers i Wojtas przy współpracy z producentem bitów PATem oraz DJem Fejmem. Wojciechem "Wojtasem" Dembowskim i Michałem "Miszkersem" Przybylskim rozmawia Andrzej Bajguz.

| red: makPiotr Święcki, Jakub Totczyk, Monika Godlewska-Zimny i Paweł Zimny
zespół Miss Nobody

"Inspirują nas nie stricte rockowe brzmienia, ale raczej muzyka brytyjska z lat 80. i 90 XX wieku. Uwielbiamy brytyjski "sound" i dążyliśmy do tego, by na naszym pełnym albumie też był taki dźwięk" - mówią członkowie Miss Nobody.

Piotr Święcki, Jakub Totczyk, Monika Godlewska-Zimny i Paweł Zimny, fot. Monika Kalicka
Piotr Święcki, Jakub Totczyk, Monika Godlewska-Zimny i Paweł Zimny, fot. Monika Kalicka

Z Piotrem Święckim, Jakubem Totczykiem, Moniką Godlewską-Zimny i Paweł Zimny rozmawia Marcin Kozłowski

Miss Nobody to nowe zjawisko na podlaskiej scenie muzycznej. Zespół w obecnym składzie tworzy od ponad roku. Wcześniej znany był pod nazwą Senny Bez. Pierwszym owocem pracy zespołu był wydany 14.02.2021 singiel Lullaby, do którego powstał również teledysk. Zespół w 3/4 pochodzący z Łap, tam również spotyka się na próbach oraz sesjach nagraniowych. Pochodzący z Białegostoku gitarzysta Kuba Totczyk tworzy wspólnie z wokalistką Moniką Godlewską-Zimny duet twórczy zespołu. Ich inspiracje muzyczne sięgają zespołów głównie z lat 80. i 90. XX wieku m.in. The Smiths, The Cranberries, The Cure. Sekcję rytmiczną tworzą Paweł Zimny na perkusji oraz Piotr Święcki na basie. Miss Nobody to przestrzenna, nieco mroczna muzyka z nieoczywistym, poetyckim tekstem, w którym odnajdujemy motywy egzystencjalne oraz transcendentalne, które miały wpływ na nazwę zespołu. Taką właśnie tajemniczą mieszanką Miss Nobody pragnie zafascynować odbiorców. Zespół jest jednym z finalistów naszego konkursu muzycznego Niebieski Mikrofon 2021. Z Piotrem Święckim, Jakubem Totczykiem, Moniką Godlewską-Zimny i Paweł Zimny rozmawia Marcin Kozłowski.

| red: makWojciech Sosiński
perkusista zespołu "Complane"

Nowa płyta powstaje powoli, bardzo się staramy, są chęci, ale brak czasu. Podchodziliśmy do jej nagrania kilkakrotnie - mówi Wojciech Sosiński.

Wojciech Sosiński, fot. Monika Kalicka
Wojciech Sosiński, fot. Monika Kalicka

Z Wojciechem Sosińskim rozmawia Marcin Kozłowski

Zespół Complane istnieje od 2008 r., od początku wierny post grunge’owym korzeniom. Przez te wszystkie lata mieli przyjemność zagrać na wielu koncertach, m.in. w 2009 r. z legendarną grupą Budgie, odwiedzili Ciechan Festival, Rock May Festival, trzykrotnie Rock In Your Face (Ukraina), Unique Rock Festival i wiele innych świetnych miejsc. W 2012 r. ukazała się płyta „Other point of view”. Obecnie, po kilku latach nieco mniej intensywnej działalności i po zmianie kwartetu na najlepszą z możliwych konfigurację, czyli trio pracują nad nowym materiałem, który będzie miał premierę w 2022 r.  Zespół "Complane" - jako zwycięzca ubiegłorocznych Rokowań dostał się do finału Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Z perkusistą Wojciechem Sosińskim rozmawia Marcin Kozłowski.

| red: makMichał Dąbrowski i Oskar Lasota
finaliści Muzycznej Nagrody "Niebieski Mikrofon"

"Chcieliśmy wdać ludzi w romans z poezją Anny Markowej, ze sztuką. Młodym słuchaczom chcieliśmy przekazać, że poezja może być interpretowana po swojemu, nie musimy trzymać się klucza znanego ze szkoły. Dojrzałym - że swoje emocje można przelewać przez sztukę, a osobom starszym, że klasyka też może być dzisiaj atrakcyjna".

Michał Dąbrowski i Oskar Lasota, fot. Monika Kalicka
Michał Dąbrowski i Oskar Lasota, fot. Monika Kalicka

Z Oskarem Lasotą i Michałem Dąbrowskim rozmawia Miłka Malzahn

Michał Dąbrowski i Oskar Lasota to jedni z finalistów Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Artyści "wzięli na warsztat" utwory Anny Markowej.

Oskar Lasota - aktor teatralny i filmowy, student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, filia w Białymstoku. Jedną ze znaczących dla niego produkcji jest szwajcarski film, w którym zagrał jedną z głównych ról. Film podbił już niemieckie, paryskie i włoskie festiwale filmowe. Otrzymał nagrodę publiczności dla Najbardziej Elektryzującego Aktora 39. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Na co dzień jest pedagogiem białostockiej Pracowni Teatralnej, gdzie prowadzi zajęcia aktorskie.

Michał Dąbrowski - absolwent wydziału reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, reżyser, kompozytor i dziennikarz. Wyreżyserował spektakle w znanych polskich teatrach, m.in.: w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie, w Białostockim Teatrze Lalek, w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Był dziennikarzem TVP3 Szczecin, TVP3 Białystok, a od zeszłego roku jest dziennikarzem Bial.DOC. Zrealizował film dokumentalny o znęcaniu się nad zwierzętami. Obecnie jest też reżyserem reklam i teledysków, a także kompozytorem muzyki. Jest wiceprezesem Fundacji Teatr Palace.

| red: zmj, skSławomir Śledziewski
z zespołu Tutorial

Samodoskonalenie zespołu i to, żebyśmy każdy kolejny utwór grali coraz lepiej i żeby był on coraz lepiej odbierany przez słuchaczy, to jest cel naszego zespołu - stąd ta nazwa.

Sławomir Śledziewski, fot. Joanna Szubzda
Sławomir Śledziewski, fot. Joanna Szubzda

Ze Sławomirem Śledziewskim rozmawia Andrzej Bajguz

Zespół Tutorial to jeden z finalistów Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Z klawiszowcem tej grupy Sławomirem Śledziewskim rozmawia Andrzej Bajguz.

Zespół w obecnym składzie powstał w 2021 r. Grupę tworzą doświadczeni muzycy grających wcześniej w różnych zespołach regionu oraz 18-letnia wokalistka i autorka tekstów Alicja Bączyk, która wspólnie z kilkoma kolegami z zespołu ma już na swoim koncie udane występy (support) przed koncertami Krzysztofa Krawczyka, Eleni, Vox-u i Kasi Kowalskiej.

W swojej muzyce Tutorial odwołuje się do najlepszych wzorów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, czerpiąc z różnych stylów i gatunków muzycznych. Muzyka zespołu charakteryzuje dużą dozą muzycznego eklektyzmu stylistycznego. Obecnie grupa nagrała pierwsze single i pracuje nad materiałem do debiutanckiej płyty.

| red: zmjTomasz Kamiński, Paweł Szuszkiewicz i Piotr Romaniuk
z zespołu "Szeptucha"

"Podlasie jest magiczne, spokojne, ma swój klimat, tu nikt nie spieszy. My się też nie spieszyliśmy ze zrobieniem tej muzyki" - mówi Tomasz Kamiński.

Piotr Romaniuk, Paweł Szuszkiewicz i Tomasz Kamiński, fot. Monika Kalicka
Piotr Romaniuk, Paweł Szuszkiewicz i Tomasz Kamiński, fot. Monika Kalicka

Z Tomaszem Kamińskim, Pawłem Szuszkiewiczem i Piotrem Romaniukiem rozmawia Andrzej Bajguz

Zaczynamy prezentacje finalistów Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Na naszej stronie internetowej jest już rozmowa z Maciejem Sochoniem "Seasonalem", teraz czas na Szeptuchę. Z reprezentantami tego zespołu Tomaszem "Cynamonem" Kamińskim – harmonijka, Pawłem "Szucherem" Szuszkiewiczem – gitara i Piotrem Romaniukiem – gitara basowa rozmawia Andrzej Bajguz.

Plebiscyt Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok promuje podlaskich artystów i ich muzykę. Głosowanie na zwycięzcę nagrody Słuchaczy już się rozpoczęło i potrwa do 6 lutego. Laureatów wszystkich nagród konkursu poznamy podczas finałowego koncertu, który zaplanowany jest na 20 lutego.

| red: makSeasonal
finalista 3. edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zawsze ciągnęło mnie w stronę rocka sentymentalnego - bardzo lubiłem tę melancholię. Szukam melodii i w życiu, i muzyce" - mówi Seasonal.

Seasonal (Maciej Sochoń), fot. Barbara Sokolińska
Seasonal (Maciej Sochoń), fot. Barbara Sokolińska

Z Seasonalem rozmawia Marcin Kozłowski

Rozpoczynamy serię spotkań z finalistami 3. edycji konkursu Niebieski Mikrofon na antenie Polskiego Radia Białystok. Na „pierwszy ogień” idzie dobrze znany już Słuchaczom Seasonal, czyli tak naprawdę Maciej Sochoń, który był już finalistą poprzedniej edycji plebiscytu.

Seasonal tworzy muzykę na pograniczu wielu gatunków. To twórczość melancholijna, balansująca na granicy ambientu i rocka progresywnego, ale słychać też w niej wyraźne wpływy folka, indie rocka, a nawet muzyki elektronicznej. Maciej Sochoń jako Seasonal wydał już 11 albumów.

W rozmowie z Marcinem Kozłowskim opowiada m.in. o swoich muzycznych inspiracjach.

Plebiscyt Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok promuje podlaskich artystów i ich muzykę. Głosowanie na zwycięzcę nagrody Słuchaczy już się rozpoczęło i potrwa do 6 lutego. Laureatów wszystkich nagród konkursu poznamy podczas finałowego koncertu, który zaplanowany jest na 20 lutego.

| red: bsd


Niebieski Mikrofon - ruszyła trzecia edycja!

Raz... dwa... trzy...! Startuje trzecia edycja Niebieskiego Mikrofonu, czyli Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok. Chcesz, by Twoją muzykę usłyszeli inni? Chcesz wystąpić podczas wyjątkowego koncertu finałowego? Chcesz zagrać koncert live w Studiu Rembrandt? Chcesz zdobyć statuetkę Niebieskiego Mikrofonu i 5 tysięcy złotych? Jeśli tak – zgłoś się do tegorocznej edycji naszej zabawy.

Zasady są bardzo podobne, jak w latach ubiegłych. Po pierwsze czekamy na efekty Waszej twórczości, które zdarzyły się w roku 2021 – płyty, projekty, piosenki, koncerty. Wszystko, czym chcielibyście się pochwalić przed dużą publicznością. Przypominamy też, że jesteśmy otwarci na niemal wszystkie gatunki muzyczne mieszczące się w szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej, a do zabawy mogą przystąpić i soliści, i zespoły.

Jak zdobyć Niebieski Mikrofon? Najpierw trzeba wysłać zgłoszenie – swoje lub wykonawcy, który Twoim zdaniem zasługuje na nagrodę. Spośród wszystkich zgłoszeń radiowa komisja wyłoni dziesięciu finalistów, których muzykę będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Białystok, a wszystko po to, by oddając głosy na Facebooku słuchacze mogli wybrać swojego laureata. Oprócz Nagrody Słuchaczy będzie też Grand Prix, czyli nagroda jury. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie i Harmonogramie.

Nagrodami będą statuetki, czeki na 5 tysięcy złotych oraz możliwość zagrania koncertu live w Studiu Rembrandt. Dodatkowym bonusem dla wszystkich finalistów jest możliwość udziału w wyjątkowym koncercie na żywo.

Niebieski Mikrofon czeka na Ciebie!
PARTNER